Blogu Bio nga Dyqani Bio

7 PËRFITIME SHËNDETËSORE TË KINOAS

7 PËRFITIME SHËNDETËSORE TË KINOAS

Kinoa (në gjuhen angleze Quinoa) është një drithë i plotë që po rritet me shpejtësi në popullaritet për shkak përfitimeve të shumëta shëndetësore....
SMOOTHIE ME MATCHA

SMOOTHIE ME MATCHA

Përbërësit: 1/4 gotë qumësht bimor (ne përdorëm qumësht bajamesh) 1 banane, e qëruar, e prerë në feta dhe e ngrirë 1 lugë çaji pluhur matcha 1 g...
SALLATË MAROKENE ME THJERRËZA

SALLATË MAROKENE ME THJERRËZA

  Një sallatë e pasur me vlera ushqyese dhe shije të mrekullueshme! Përbërësit: 3 gota thjerrëza jeshile të gatuara 6 karrota të mesme, të qëruar...
SUPË ME KARROTA DHE QUMËSHT KOKOSI

SUPË ME KARROTA DHE QUMËSHT KOKOSI

Një kombinim i shkëlqyer i shijeve për çdo kohë!
MUFFINS TËRSHËRE ME MOLLË DHE KANELLË

MUFFINS TËRSHËRE ME MOLLË DHE KANELLË

  Këto muffins me tërshërë, mollë dhe kanellë janë të përsosura për një mëngjes të thjeshtë dhe të shëndetshëm gjatë gjithë javës! Përbërësit: ...
KËSHILLAT MË TË MIRA PËR DETOX

KËSHILLAT MË TË MIRA PËR DETOX

Kur është koha e duhur për detoksifikim, do ta kuptoni lehtësisht sepse trupi juaj do të dërgojë sinjale të qarta që ka nevojë për pastrim e ushqyerje të shëndetshme!

PASTË NGA HURMAT

PASTË NGA HURMAT

Ky është një ëmbëlsues i shkëlqyer që mund ta përdorni në vend të sheqerit ose në receta ëmbëlsirash në vend të reçelit. Përbërësit 2 gota hurma...
LATTE ME KURKUMA / QUMËSHTI I ARTË

LATTE ME KURKUMA / QUMËSHTI I ARTË

Një pije e përkryer në çdo kohë të ditës e cila ju jep vlerat e shumta ushqyese të Kurkumës si dhe ngrohtësinë dhe shijen unike të përbërësve si k...
QULL ME AMARANT

QULL ME AMARANT

Amaranti është një drithë i shijshëm që nuk ka përmbajtje gruri dhe gatimi i tij është super i lehtë. Ka një shije të shijshme dhe ka vlera të shu...
SMOOTHIE ME CHLORELLA

SMOOTHIE ME CHLORELLA

Një smoothie me vlera të larta ushqyese falë Chlorellës, një superushqim i jashtëzakonshëm që është antioksidant i fuqishëm dhe ndihmon në punën...
RECETA PËR MATCHA LATTE

RECETA PËR MATCHA LATTE

Provoni recetën tonë për matcha latte, një recetë vegane, pa gluten dhe shumë e shijshme. Përberesit (për 1 person): ¾ gotë më qumësht bimor: baj...
RECETË PËR HUMUS KLASIK

RECETË PËR HUMUS KLASIK

Një nga mënyrat më të shijshme të përdorimit të qiqrrave është humusi. Kjo është receta jonë për humus klasik. Përbërësit: 2 gota qiqrra 3 thelba...