SUPË ME KARROTA DHE QUMËSHT KOKOSI

Një kombinim i shkëlqyer i shijeve për çdo kohë!

Përbërësit

Karrotat, qepën dhe hudhrën i vendosni në një tepsi dhe i spërkatni me vajin e kokosit, kripë dhe piper. I përzieni dhe i vendosni në furrë të nxehtë. I pjekni për rreth 30 minuta, deri sa karrotat të jenë të buta. mund t’i përzieni kohë pas kohe që të mos digjen. Perimet e pjekura i vendosni në blender bashkë me 2 gota ujë dhe xhenxhefiin. I përzieni deri sa masa të jetë e butë. Masën e krijuar e ktheni në tigan duke ja shtuar 2 gotat e tjera të ujit dhe qumështin e kokosit. Mbajeni në nxehtësi deri sa të vlojë pak dhe pastaj mund t’i shtoni më shumë kripë e piper sipas shijes.


Shërbejeni të ngrohtë duke i shtuar lloje të ndryshme farash sipas dëshirës.


Lini një koment

Mbani mend, komentet do të aprovohen përpara se të publikohen.