Vaj eterik nga selvije, 5ml

Vaj eterik nga selvije, 5ml

Primavera

Çmimi i zakonshëm €8,90 Zbritje

Vaji eterik nga selvije, Cupressus sempervirens, freskon, tonifikon, relakson, ngroh, rigjallëron. Ka një efekt astringent, kështu që përdoret për të freskuar lëkurën e yndyrshme dhe të ndjeshme dhe këmbët e djersitura. Vjen në përzierje për masazh anti-celulit ose abdominal gjatë menstruacioneve. Përdoret gjithashtu në problemet me reumatizëm dhe venat e zgjeruara.

E përshtatshme për veganë.