Vaj nga farat e kungullit, 250ml

Vaj nga farat e kungullit, 250ml

Rapunzel

Çmimi i zakonshëm €16,90 Zbritje

Vaji i farave të kungullit merret nga farat e kungullit. Farat e kungullit janë fara, dhe vaji i kungullit është thelbi i tyre. Me vjeljen e kungullit dhe zhdukjen e trupit, mbeten farat, të cilat përbëjnë bazën për një jetë të re. Lëngu i përftuar në këtë mënyrë është me vlerë të lartë biologjike, ushqyese dhe gastronomike. Ngjyrë jeshile e errët me efekt të kuq të shurdhër, erë të këndshme dhe shije të arrave. Thjesht, një ushqim që mbështet, ndërton dhe rafinon shumë ushqime të tjera dhe shijet e tyre, duke çuar kështu në kënaqësi krejtësisht të reja gastronomike.


Tabela e vlerave ushqyese

  • Vlera e energjisë - 3700 kJ / 900 kcal
  • Yndyrnat - 100,0 g ..prej të cilave acidet yndyrore të ngopura 51,9 g
  • Karbohidratet - 0,0 g ..nga të cilat sheqerna 0,0 g
  • Proteinat - 0,0 g
  • Kripë - 0,0 g
Atribute të veçanta
  • Organike
  • I përshtatshëm për veganët