Vaj nga Argani 30%, 30ml

Vaj nga Argani 30%, 30ml

Dr. Pasha

Çmimi i zakonshëm €20,50 Zbritje

Vaji i arganit ka efekt të jashtëzakonshëm në rigjenerim dhe ripërtërirje për shkak të përqendrimit të lartë të acideve yndyrore esenciale. Hidraton thellësisht dhe tonifikon. Stimulon metabolizimin e kolagjenit, duke nagadalësuar kështu plakjen e lëkurës. Vaji i arganit përmbanë vitamina, proteina, minerale, acid linoleik dhe acide yndyrore esenciale tjera. Poashtu, është shumë efektiv në kujdesin ndaj flokëve dhe thonjëve.

Përdorimi: Aplikojeni në lëkurë të pastër, në fytyrë dhe qafë. Masazhojeni butësisht me majet e gishtërinjve. Vaji përthithet shumë shpejtë.