Vaj esencial spearmint, 10ml

Vaj esencial spearmint, 10ml

DYQANI BIO

Çmimi i zakonshëm €11,30 Zbritje

Menteja, e njohur edhe si nenexhiku jeshil, ka një aromë të ëmbël, të freskët, por jo shumë të mprehtë nenexhiku. Ai përmban pak mentol ose menton, gjë që e dallon atë nga menteja. Është një vaj stimulues dhe freskues, i cili ndihmon në lehtësimin e tretjes.

PËRMBAJTJA
10 ml

PËRDORIMI
Oral: një ose dy herë në ditë 1 pikë. Duhet të merret i holluar në një lugë gjelle mjaltë ose në një infuzion bimor.

Lëkurë: masazh: 5 deri në 10 pika për 10 ml vaj vegjetal.

Përmban në mënyrë natyrale: d-limonene, linalool

Difuzion: 5 deri në 10 pika sipas preferencës tuaj personale dhe madhësisë së dhomës.