Spinaq pluhur Bio, 150g

Spinaq pluhur Bio, 150g

Mega Foods

Çmimi i zakonshëm €4,50 Zbritje

Spinaqi i përket perimeve me gjethe jeshile, me më shumë lëndë ushqyese në raport me kaloritë që përmban.

Në formë pluhuri është një ushqim shumë i ushqyeshëm me një përmbajtje të pasur të vitaminave A, B, C, hekuri hekuri, mangani dhe kalciumi hekuri, mangani dhe kalciumi.

Spinaqi ka veti antioksiduese dhe është një nga burimet më të mira të vitaminës K.

Vitamina K është një vitaminë me një efekt të rëndësishëm në shëndetin e kockave, pasi aktivizon osteokalcinën, e cila është një proteinë që merr pjesë në depozitimin e kalciumit në kocka.

I jep ngjyrë dhe shije sallatave, supave, makaronave dhe krijimeve tuaja të veçanta, ndërkohë që është një përbërës kyç në smoothie-t e shëndetshëm ushqyes.

Përdorimi:
Shtoni në sallata, kos ose pijen tuaj të preferuar. Konsumoni rreth 1 lugë çaji në ditë. Pas përdorimit, mbylleni mirë dhe ruani në një vend të thatë.