Selen kompleks, 60 tableta

Selen kompleks, 60 tableta

Royal Green

Çmimi i zakonshëm €25,00 Zbritje

Seleni është një mineral që është i nevojshëm për funksionimin normal të trupit. Suplementi dietik Royal Green me një burim natyral të selenit është unik në treg sepse përmban ekstrakt të farës së sinapit të zi, i cili në 20 mg përmban 100 μg selen të pabesueshëm, i cili përbën deri në 182% të dozës së rekomanduar ditore.

Përbërës të tjerë që punojnë në mënyrë sinergjike dhe plotësojnë njëri-tjetrin janë pluhuri i rrënjës së xhenxhefilit, pluhuri i gjetheve të rozmarinës, lëvorja e pastër e kanellës Ceilon dhe rrënja e shafranit të Indisë. Të gjithë përbërësit janë 100% organikë.

Seleni është jashtëzakonisht i rëndësishëm sepse kontribuon në funksionimin normal të tiroides dhe sistemit imunitar dhe mbron qelizat nga stresi oksidativ.