Rosemary ct. verbenone, 10 ml

Rosemary ct. verbenone, 10 ml

Physalis

Çmimi i zakonshëm €19,00 Zbritje

Origjina: Francë / Afrika e Jugut

Pjesa e bimës: pjesët ajrore

Ekstraktimi: distilimi

Kimiotipi: verbenon, α-pinen, acetat linduril

Përshkrimi
Vaj esencial

Rozmarina ct. Verbenoni është një vaj stimulues dhe forcues që ka një efekt pozitiv në rrugët e frymëmarrjes. Ndihmon në lirimin e mukusit ngjitës gjatë ftohjes dhe gripit. Në një vaj lëkure mund të përdoret për vetitë e tij rigjeneruese, duke e bërë atë ideal për kujdesin e lëkurës së dëmtuar ose të plakur.

Vajrat esencialë janë përbërës aromatikë dhe të paqëndrueshëm të bimëve, luleve dhe frutave. Vajrat esenciale Physalis janë të përcaktuara nga ana botanik dhe biokimik. I pa përpunuar kimikisht, i pa modifikuar, i pa prerë, i pa korrigjuar, i pa rindërtuar.

Përbërësit: Rosmarinus officinalis ct. verbenon*. *kultura organike

PËRMBAJTJA
10 ml

PËRDORIMI
Oral: dy herë në ditë 1 deri në 2 pika. Të merret i holluar në një lugë gjelle mjaltë ose vaj vegjetal (p.sh. vaj ulliri).

Lëkura: masazh, banjë: 5 deri në 10 pika për 10 ml vaj vegjetal.

Përmban në mënyrë natyrale: d-limonene, linalool, geraniol

Difuzion: 5 deri në 10 pika sipas preferencës tuaj personale dhe madhësisë së dhomës.

Përdorimi i sigurt: lexoni me kujdes fletëudhëzimin e paketimit!