Kinoa, 400g
Kinoa, 400g

Kinoa, 400g

Ekozona

Çmimi i zakonshëm €4,70 Zbritje

Farat e kinoas kanë një shije pak arrë dhe janë një pjatë ideale për perimet dhe bishtajoret. Provoni këtë drithëra ushqyese dhe të pasur me lëndë ushqyese me shtimin e salcës së sojës shoyu ose tamari. Koha e gatimit: 25 minuta në nxehtësi të ulët në një raport 2: 1.

Kinoa e Dyqanit Bio është nga bujqësia organike dhe është në paketim krejtësisht pa plastikë. Kur zbrazni paketën, mund ta hidhni së bashku me etiketën në bio-mbeturina pasi të dyja janë të kompostueshme.