PURETÉ BIO HUILE SUBLIME - VAJ USHQYES, ZBUTES & FORCUES PER LEKUREN, 100ml

PURETÉ BIO HUILE SUBLIME - VAJ USHQYES, ZBUTES & FORCUES PER LEKUREN, 100ml

Purete

Çmimi i zakonshëm €29,90 Zbritje

Veprim mbrojtës dhe rigjenerues
Ushqen, zbut dhe forcon lëkurën
Redukton rrudhat e imëta të fytyrës dhe përmirëson strukturën e lëkurës
Efekt ushqyes dhe riparues për flokët e thatë dhe të dëmtuar

EFEKTIVITETI NATYROR
Vaji Pureté bio® Sublime përbëhet nga 100% substanca natyrale, 95% e të cilave janë me origjinë biologjike. Ky vaj i çmuar i thatë përmban 11 vajra bimore ultra-ushqyese dhe një eliksir aromatik prej 9 vajrash esencialë të fuqishëm. Vaji sublime i jep lëkurës një butësi saten falë përbërësve të tij të çmuar që e ushqejnë atë në thellësi. Ai gjithashtu forcon strukturën e lëkurës dhe zvogëlon linjat e imëta për shkak të veprimit të tij kundër plakjes. me efikasitet të jashtëzakonshëm. Vajrat esencialë ekskluzivë që përmban mbrojnë, pastrojnë dhe rigjenerojnë lëkurën. Vaji Sublime është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe veçanërisht për lëkurën e thatë, të ndjeshme dhe të pjekur.

Eliksiri aromatik i Pureté bio ® Huile sublime zëvendëson çdo aromë sintetike me një sinergji vajrash esencialë natyralë dhe të fuqishëm, secila prej të cilave ushtron një veprim specifik në lëkurë.

Përbërësit
Vaji i farës së Sesamum Indicum*, vaji i bërthamës së Argania Spinosa*, vaji i farës Simmondsia Chinensis*, vaji i farës Camellia Japonica, vaji i luleve Calendula Officinalis*, vaji i farës Punica Granatum*, vaji i farës Vitis Vinifera*, vaji Oenothera Biennis e Camelia*, *, vaji i farës Helianthus Annuus, vaji i farës Carthamus Tinctorius*, Ekstrakt i gjetheve të Aloe Barbadensis*, Ekstrakt i luleve/gjetheve/ kërcellit të Spilanthes Acmella*, Ekstrakt i rrënjës së Astragalus Membranaceus, Tocopherol, Ekstrakt i gjetheve Rosmarinus Officinalis*,Lavan Vaji i luleve*, vaji i luleve Cymbopogon Martini*, vaji i luleve Pelargonium Graveolens*, vaji i gjetheve Rosmarinus Officinalis*, vaji i gjetheve Cistus Ladaniferus*, vaji i luleve Salvia Sclarea* , vaji i luleve Helichrysum Italicum*, agrumet Aurantium Leafquina*, Ubiloquin *, Citronellol**, Geraniol**, Benzyl Benzoate**, Citral**, Limonene**, Farnesol**, Benzyl Salicilate**. * Përbërësit nga bujqësia organike ** Përbërës natyralë të vajrave esencialë

100% ORIGJINË NATYRORE e totalit
95% e totalit të përbërësve janë nga BUJQËSIA ORGANIKE

Cosmos Organic i çertifikuar nga Ecocert GREENLIFE sipas COSMOS Standard i disponueshëm në http://cosmos.ecocert.com

Përmbajtja
100 ml

Përdorimi:
Në mëngjes dhe/ose në mbrëmje, aplikoni disa pika vaj të pastër ose të përzier me kremin për kujdesin e fytyrës ose qumështin e trupit. Mund të përdoret edhe si vaj flokësh, për t'u aplikuar në gjatësi dhe në majat pa shpëlarje.