Pluhuri i panxharit Bio, 150g

Pluhuri i panxharit Bio, 150g

Mega Foods

Çmimi i zakonshëm €5,60 Zbritje

Pluhuri i panxharit është një superushqim ushqyes. Ka një shije të ëmbël me një përmbajtje të lartë të antioksidantëve, vitaminave, mineraleve. Gjethet dhe rrënja e saj janë plot me vitamina A, B6 dhe C, magnez, hekur, folate, kalium, kalcium, proteina

Është një përbërës ideal për përdorim në gatim dhe ëmbëlsira. Një lugë e vetme pluhur panxhari në lëngje, pije perimesh, supa, makarona ose produkte furre do t'i japë ngjyrë, aromë dhe shije krijimeve tuaja.

Karakteristika kryesore e tij është ngjyra e kuqe e thellë e cila vjen nga pigmenti vegjetal, betacianin, i cili ka një efekt të madh antioksidant.

Përdorni:
Shtoni në sallata, kos ose pijen tuaj të preferuar. Konsumoni rreth 1 lugë çaji në ditë. Pas përdorimit, mbylleni mirë dhe ruani në një vend të thatë.