Nigari (Klorid Magnezi), 300g

Nigari (Klorid Magnezi), 300g

Okinawa

Çmimi i zakonshëm €4,00 Zbritje

Kloruri i magnezit, i njohur më mirë si nigari, është një derivat i kripës së detit që përdoret tradicionalisht si një agjent natyral për gjizën e qumështit të sojës dhe për të bërë tofu. Mënyra më e famshme e përdorimit të nigarit është një pije që shërben si burim natyral i magnezit. Ai përmban më shumë se 95% të klorurit të magnezit dhe njihet për përfitimet e shumta për trupin e njeriut, duke qenë se përmban një përqindje të lartë të formës natyrale dhe të përdorshme të magnezit nga trupi.

Magnezi kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe rraskapitjes, funksionimin normal të sistemit nervor, funksionimin normal të muskujve dhe ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve normalë.

Udhëzime për përdorim: tretni gjysmë luge çaji granula (2,5 g) në 1 dcl ujë.