Miell orizi, 300g

Miell orizi, 300g

Ekozona

Çmimi i zakonshëm €1,90 Zbritje

Ky miell përgatitet nga kokrrat e orizit të zgjedhur dhe të rritur në mënyrë organike. Mielli i orizit përdoret për të trashur vaktet, për të bërë lloje të ndryshme brumi, si shtesë ushqimore për foshnjat dhe fëmijët dhe si bazë për një larmi pudingash.

Vlerat mesatare ushqyese për 100 g / ml
Vlera e energjisë 1489 kJ / 351 kcal
Yndyrë 2.4 g
..nga të cilat acide yndyrore të ngopura 0.7 g
Karbohidratet 73.0 g
.. prej të cilave sheqerna 1.2 g
Proteinë 8.5 g
Kripë 0.02 g


Atribute të veçanta
Organike
I përshtatshëm për veganët