Miell nga hikrra pa gluten, 500g

Miell nga hikrra pa gluten, 500g

MARCHESATO

Çmimi i zakonshëm €5,30 Zbritje

Mielli i hikërrorit ka një përmbajtje të lartë të proteinave dhe vitaminave dhe është natyrisht pa gluten. Përdoreni atë si një alternativë ndaj miellit të grurit dhe përgatitni pjata të ndryshme pa gluten. Është i shkëlqyeshëm për përgatitjen e vakteve ushqyese, mëngjesit ose ëmbëlsirave. Përveç përgatitjes së bukës dhe brumërave, është i përshtatshëm edhe për të bërë ëmbëlsira të ndryshme, ëmbëlsira, kifle, biskota apo petulla. Përgatitni petë të shijshme japoneze soba nga mielli i hikërrorit dhe shijoni një vakt të shijshëm.

Atribute të veçanta

  • Pa sheqer të shtuar, përmban sheqerna natyrale.
  • Nuk përmban gluten
  • Organike
  • I përshtatshëm për veganët