Miell nga bajamet Bio, 250g

Miell nga bajamet Bio, 250g

OLA BIO

Çmimi i zakonshëm €8,90 Zbritje

Miell bajame......aroma dhe shije pa gluten.

Mielli i bajames është i lartë në acide yndyrore të pangopura dhe gjithashtu i lartë në proteina, fibra dhe vitaminë E. Ai u shton një shije të butë produkteve të pjekura dhe kores së ëmbëlsirave. Me miell bajamesh, ju mund t'i shtoni ngjyrë, strukturë dhe shije produkteve të pjekura, si dhe vakteve të përditshme. Mielli i bajames është shumë ushqyes dhe i lehtë për t'u përdorur.

Për ata që vëzhgojnë indeksin glicemik, mielli i bajames është i lartë në proteina, i ulët në karbohidrate dhe sheqerna. Nuk është i yndyrshëm, duke e bërë atë një burim të mirë të acideve yndyrore esenciale që gjenden në bajamet e papërpunuara.