Melasa blacksrtap Bio, 420g

Melasa blacksrtap Bio, 420g

OLA BIO

Çmimi i zakonshëm €3,90 Zbritje

Melasa është 100% natyrale, e bërë nga kallam sheqeri me një recetë të vjetër tradicionale që i jep shijen e saj unike të shkëlqyer, duke ruajtur të gjithë lëndët ushqyese. Është ideal për gatim, ëmbëlsira, sallata, salca, ndërsa kombinohet në mënyrë perfekte me akullore, kos, lëngje dhe kafe.

Çfarë do të thotë blackstrap?

Melasa Blackstrap është një nënprodukt i procesit të rafinimit të kallam sheqerit. Kallami i sheqerit lahet për të krijuar lëng, dhe më pas zihet për të krijuar shurup kallami. Një zierje e dytë krijon melasa. Pasi ky shurup zihet për herë të tretë, del një lëng viskoz i errët si melasa me rrip të zi. Ka përmbajtjen më të ulët të sheqerit nga çdo produkt i kallamsheqerit dhe është një superushqim. Ai përmban shumë elementë inorganikë dhe organikë me origjinë bimore si dhe sheqerna natyrale që treten plotësisht nga trupi. Është ideal gjatë menstruacioneve dhe shtatzënisë dhe ka efekte shumë pozitive në problemet e kapsllëkut.

Merret çdo ditë ose i thjeshtë (me lugë) ose i holluar me ujë të ngrohtë.