Maskë për kokë nga fara kungulli, 25ml

Maskë për kokë nga fara kungulli, 25ml

Dr. Hauschka

Çmimi i zakonshëm €22,90 Zbritje

Maska për fkokë e Dr. Hauschka MED nga fara kungulli është projektuar posaçërisht për kujdesin intensiv të kokës jashtëzakonisht të thatë të prirur ndaj kruajtjes, rrëshqitjes dhe neurodermatitit.

Përbërja me miell nga farat e kungullit, ekstrakti rregullues i kokrrave të pishës dhe një përmbajtje e lartë vajrash të çmuar bimore rikthen ekuilibrin në skalpin e irrituar të kokës, duke e qetësuar atë përgjithmonë. Kombinimi i vajrave të ullirit, jojobës dhe avokados dhe dyllrave me cilësi të lartë redukton ndjeshëm thatësinë, tensionin dhe kruajtjen e lëkurës. Lëngu i freskët i shtrydhur i lules së pasdites siguron lagështi në lëkurën e kokës dhe e ndihmon atë ta mbajë atë përgjithmonë.

Aplikoni një sasi të vogël të maskës me aplikues përpara se të lani flokët në të gjithë skalpin e kokës dhe masazhoni butësisht në majë të gishtave. Lëreni të qëndrojë për disa minuta dhe më pas shpëlani flokët tërësisht me shampo. Për një efekt më të fortë, lëreni maskën në lëkurën e kokës më gjatë ose gjatë gjithë natës.

Në varësi të nevojave tuaja, maskën mund ta përdorni një deri në disa herë në javë. Është i përshtatshëm për përdorim të përditshëm si dhe për flokë të lyer.