Margarin me ullinj, 250g

Margarin me ullinj, 250g

Vitaquell

Çmimi i zakonshëm €3,70 Zbritje

Margarina me vaj ulliri bëhet pa procesin e hidrogjenizimit dhe esterifikimit. Margarinat e prodhuara në këtë mënyrë janë një zëvendësues i shkëlqyer i atyre klasike për nga shija dhe tekstura, dhe cilësia e vajrave bimore mundëson marrjen e yndyrave të nevojshme.

Vlerat mesatare ushqyese për 100 g/ml
Vlera e energjisë 2960 kJ / 720 kcal
Yndyrë 80.0 g
..nga të cilat acide yndyrore të ngopura 24.0 g
Karbohidratet 0.0 g
..nga të cilat sheqerna 0.0 g
Proteina 0.0 g
Kripë 0,53 g


Atribute të veçanta
Organike
I përshtatshëm për veganët