Kremë e natës Hylauron, 50ml

Kremë e natës Hylauron, 50ml

Dr. Pasha

Çmimi i zakonshëm €19,50 Zbritje

Acid hyaluronik + Ekstrakt Baobab

Infuzion, ushqim, ripërtëritje

100% formulim natyral

Dr. Pasha Hyaluron Night Cream është një formulim 100% natyral, biomimetik që imiton pengesën natyrore dhe forcon vetitë e lëkurës. Ceramidet dhe lipidet e veçanta nga gjalpi i sheas, vaji i bajames, vaji i macadamias, jojoba dhe vaji i arganit mbështesin vetë barrierën lipide të lëkurës dhe stimulojnë rigjenerimin e saj.

Acidi hialuronik është një përbërës natyror në trupin tonë. Me moshën, sasia e tij zvogëlohet, kështu që është e nevojshme ta rimbushni atë nëpërmjet produkteve të pasura me acid hialuronik. Dr. Pasha Hyaluron krem nate hidraton intenzivisht lëkurën dhe forcon barrierën e saj hidrolipidike. Specifika e këtij produkti është se ai përdor acidin hialuronik luksoz me peshë të ulët molekulare, efekti i të cilit i hidratimit intenziv rritet më tej nga efekti klinikisht i provuar i ekstraktit baobab.

Acidi hialuronik në mënyrë intenzive hidraton dhe lëmon lëkurën, e rigjeneron atë dhe forcon elasticitetin e saj. Në të njëjtën kohë, acidi hialuronik pakëson numrin e rrudhave, thellësinë e tyre, siguron një efekt të fortë ngritës dhe zvogëlon efektin e dukshëm të plakjes.

Ekstrakti Baobab përmbanë acide organike që me vetitë e tyre të rregullimit të keratinës dhe të lëmimit, kanë një efekt tensor dhe hidratues. Sheqernat nga baobabi nxjerrin ujë në shtresat e poshtme të lëkurës, duke formuar komplekse hidratuese. Furnizimi i njëkohshëm i këtyre molekulave qetëson sipërfaqen e epidermës dhe rivendosë rrjedhjen natyrore të ujit. Për shkak të vetive të tij të forta antioksiduese, ai është aleati perfekt në luftën kundër plakjes së lëkurës.

Falë acidit galakturonik, acideve organike dhe xylozës, ekstrakti i baobabit ka një efekt të menjëhershëm hidratues dhe ngritës.

Dr. Pasha Hyaluron krem nate është një krem jashtëzakonisht i butë dhe i pasur që absorbohet shpejtë dhe është i përshtatshëm për përdorim dy herë në ditë ose të paktën në kujdesin e mbrëmjes për shkak të vetive të tij të jashtëzakonshme rigjeneruese.

Përdorimi: Para se të shkoni në shtrat, aplikojeni kremin në fytyrë të pastër dhe fërkoni butësisht. Efekti më i mirë arrihet në sinergji me Kremin e Ditës dr.Pasha.