Hekur kompleks, 60 tableta

Hekur kompleks, 60 tableta

Royal Green

Çmimi i zakonshëm €25,00 €5,00 Zbritje

Njerëzit që vuajnë nga mungesa e hekurit lodhen shpejt sepse trupit i mungon oksigjeni. Mungesa e hekurit është shkaku më i zakonshëm i anemisë.

Meqenëse hekuri është një mineral që është thelbësor për trupin sepse kryen një numër funksionesh jetësore, ne rekomandojmë Kompleksin e Hekurit nga burimet bimore.

Kjo formulë e fuqishme vegane me hekur nga një burim natyral - gjethet e bimës së kerrit përmbajnë një kombinim të vitaminës C nga farat e farave indiane, hithrat, aloe vera, shafran i Indisë, xhenxhefili dhe speci i zi. Prania e vitaminës C dhe përbërësve të superushqimit lejon thithjen më efikase të hekurit në trup.

Hekuri kontribuon në:
 • transport normal të oksigjenit në trup
 • prodhimin normal të rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës
 • zvogëlimin e lodhjes dhe rraskapitjes
 • funksionin normal të sistemit imunitar
 • funksionin normal njohës
 • metabolizmin normal të prodhimit të energjisë
Vitamina C rrit thithjen e hekurit dhe kontribuon në:
 • prodhimin normal të kolagjenit për funksionin normal të enëve të gjakut
 • funksionin normal të kockave
 • funksionin normal psikologjik
 • funksionin normal të sistemit imunitar
 • mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ
 • zvogëlimin e lodhjes dhe rraskapitjes
 • rigjenerimi i formës së zvogëluar të vitaminës E.
Rekomandohet të pini 1-2 kapsula çdo ditë me një vakt.