Guarana pluhur, 100g

Guarana pluhur, 100g

Orgona Superfood

Çmimi i zakonshëm €0,00 €12,00 Zbritje

Produkt nga Kroacia, me certifikatë organike nga Unioni Europian. ​Popujt e Amerikës Jugore nga kohët e lashta përdorin vetitë freskuese të guaranës, ndërsa në botë përdoret univerzalisht si një zëvendësues i kafes. Freskohuni me pije të nxehtë ose të ftohtë duke i shtuar pluhurin e guaranës. Shënim: përmban një sasi të lartë të kafeinës. Nuk rekomandohet për fëmijët, gratë shtatëzëna ose nënat që ushqejnë fëmijët me qumësht të gjirit. Konsumi më i lartë se 1 lugë çaji në ditë nuk rekomandohet. Për shkak të efektit stimulues, ju këshillojmë të keni kujdes kur konsumoni te rastet e sëmundjes së lukthit, thatnit në lukth, depresionit dhe vështirësive të ngjashme, presion të lartë të gjakut dhe sëmundjeve të zemrës.