Fleta nga orizi 15 copë, 150g

Fleta nga orizi 15 copë, 150g

OLA BIO

Çmimi i zakonshëm €7,20 Zbritje

Fletat organike të orizit perfekte për rrotullat e pranverës! Fletat e orizit përdoren gjerësisht në kuzhinën aziatike!

Përgatitja:
Zhytini fletat e orizit në ujë të ngrohtë (jo të vluar) një nga një. Vendosim mbushjen në mes të fletave të orizit. Palosni anët lart dhe rrotullojeni. Mund të përdorni karrota, unaza qepë, piper, kastravec, avokado, piper të kuq, fasule, mango, cilantro, nenexhik, petë ose kumbulla të thata.

Pa gluten dhe i përshtatshëm për vegjetarianët.