PURETE BIO ECLAT LIFTING - 15 x 2ml

PURETE BIO ECLAT LIFTING - 15 x 2ml

Purete

Çmimi i zakonshëm €25,90 Zbritje

  • Forcon lëkurën
  • Parandalon formimin e rrudhave të reja
  • Redukton menjehere linjat e holla
  • Lëkurë dukshëm më e lëmuar dhe efekt kundër rrudhave pas vetëm 15 minutash

EFEKT I INSTAT - LIFTING NATYROR
Serumi i fytyrës Pureté bio® Éclat Lifting është projektuar posaçërisht për të reduktuar çdo gjurmë të dukshme të lodhjes ose vija të holla. Sinergjia e të gjithë përbërësve të ndryshëm të perimeve rezulton menjëherë në lëkurë të fortë, rrezatuese dhe të butë. Falë formulës natyrale jo të yndyrshme, ky serum gjithashtu tolerohet mirë.

Serumi lifting i fytyrës Pureté bio® Éclat përmban Gatuline® Expression nga Acmella oleracea ekzotike, e cila ka një efekt natyral të ngjashëm me botoksin. Në këtë mënyrë, siguron një reduktim të menjëhershëm të linjave të imta të shprehjes. Përveç kësaj, ai gjithashtu e bën lëkurën dukshëm më të lëmuar dhe me kalimin e kohës ndihmon në parandalimin e formimit të rrudhave të reja. EPS Seafill është një përbërës aktiv unik dhe i pastër me origjinë detare. Stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës. Efekti i tij zbutës dhe kundër rrudhave është tashmë i dukshëm pas vetëm 15 minutash. Gjithashtu me Liftessence™ të shtuar, një kompleks polisaharid që rrjedh nga fieri Cyathea cumingii dhe një kompleks hidratues i acideve mikro-hialuronik dhe aloe vera.

Përbërësit
Uji i gjetheve Aloe Barbadensis*, Uji i luleve Centaurea Cyanus*, Uji Cucumis Sativus*, Aqua, glicerinë, Alkooli, Ekstrakt i Acmella Oleracea, Ekstrakt i gjetheve Cyathea Cumingii, Ekstrakt plankton, Acidi Hialuronik i Hidrolizuar, Sodium Hyaluronate, Xanzomate Sodium, Sodium Benzomate , Acid citrik, Alkool Fenetil. *Përbërësit nga bujqësia organike

99,3% e totalit të përbërësve janë me origjinë natyrore
90,3% e totalit të përbërësve janë nga BUJQËSIA ORGANIKE

Kozmetikë natyrale dhe organike e çertifikuar nga Ecocert greenlife sipas Ecocert Standard e disponueshme në http://cosmetics.ecocert.com

Përmbajtja
10 ml

Përdorimi:
Pastroni tërësisht lëkurën, hidhni disa pika në pëllëmbën e dorës. Aplikojeni në fytyrë. Mund të përdoret gjithashtu në konturet e syve dhe buzëve. Roll-on, i cili është praktik dhe i lehtë për t'u përdorur, masazhon gjithashtu lëkurën, në mënyrë që serumi të depërtojë më lehtë në sipërfaqen e lëkurës, duke i lejuar përbërësit aktivë të bëjnë punën e tyre në efektin më të mirë të mundshëm.

Në mëngjes për të tonifikuar fytyrën, për të rregulluar grimin dhe për ta nisur ditën me një pamje rrezatuese.
Në mbrëmje, për të fshirë shenjat e lodhjes.