Çaj Stomach Ease

Çaj Stomach Ease

Yogi Tea

Çmimi i zakonshëm €4,50 Zbritje

Ky çaj është frymëzuar nga sekretet e masalave, përzierjet e erëzave të përdorura në kuzhinën indiane për ta bërë ushqimin të shijshëm dhe lehtësisht të tretshëm. Kopër, jamball dhe mente janë gjithashtu shumë të çmuara për këto prona në Ayurveda. Barishtet dhe erëzat si kardamom dhe xhenxhefil e mbyllin shijen e këtij çaji. Dhe kështu YOGI TEA® Stomach Ease na fton të gjithëve që me vetëdije të shijojmë vaktet tona.

Çaji për të gjithë ata që i përmbahen "ndjenjave të barkut"

Metoda e përgatitjes: për përgatitjen më të mirë të çajit, hidhni një qese çaj me ujë të zier. Lëreni të qëndrojë për rreth 4 deri në 6 minuta (ose më gjatë për një aromë më të fortë) dhe shtrydhni butësisht qesen për të lëshuar përbërësit aktivë në ujë.