Çaj me kurkumë, xhenxhefil dhe kanellë

Çaj me kurkumë, xhenxhefil dhe kanellë

Yogi Tea

Çmimi i zakonshëm €4,50 Zbritje

E konsideruar tashmë si e shenjtë në Indi mbi 5000 vjet më parë dhe e vlerësuar për shkathtësinë e saj, rrënja e shafranit të Indisë shkëlqen një të verdhë të fuqishme të artë. I kombinuar me erëza të shijshme chai si kanella e ëmbël dhe kardamom, shafrani i Indisë nxjerr të gjithë përsosmërinë e tij në këtë çaj. Pijeni për të përjetuar ngrohtësi ekzotike dhe momente të mrekullueshme.

Çaji për të gjithë ata që duan të magjepsen.

Mënyra e përgatitjes: për përgatitjen më të mirë të çajit, një qese çaji hidhet mbi ujë të valuar. Lëreni të qëndrojë për rreth 4 deri në 6 minuta (ose më gjatë për një aromë më të fortë) dhe shtrydhni butësisht qesen për të çliruar përbërësit aktivë në ujë.