Çaj Himalaya

Çaj Himalaya

Yogi Tea

Çmimi i zakonshëm €4,80 Zbritje

Besimi lëviz malet dhe kushdo që ka besim në unitetin e trupit, mendjes dhe shpirtit do të sjellë Himalajet në shtëpinë e tyre. Energjia medituese e këtij vargu malor është e mbështjellë në këtë chai klasik, i cili bazohet në një recetë të lashtë. Finoku dhe xhenxhefili i japin një notë delikate, ndërsa kanella e ëmbël e bën atë veçanërisht të shijshëm. Ky çaj shijon më së miri me qumësht ose një alternativë vegane.

Çaji për të gjithë ata që kërkojnë të zgjerojnë horizontet e tyre.

Metoda e përgatitjes: për përgatitjen më të mirë të çajit, derdhni një qese çaji me ujë të zier. Lëreni të qëndrojë për rreth 7 minuta (ose më gjatë për një aromë më të fortë), dhe shtrydhni butësisht qesen për të lëshuar përbërësit aktivë në ujë.