Çaj Echinacea
Çaj Echinacea

Çaj Echinacea

Yogi Tea

Çmimi i zakonshëm €4,50 Zbritje

Echinacea e thekur dhe pikante e ka origjinën nga Amerika e Veriut, ku është vlerësuar me shekuj nga popujt indigjenë të vendit. Së bashku me rooibos të Afrikës së Jugut dhe erëzat e Lindjes së Mesme, echinacea në këtë çaj na çon në një udhëtim me shije nga i cili kthehemi të fortifikuar dhe të frymëzuar.

Çaji për të gjithë ata që duan të ndihen të mbrojtur.

Përzierje aromatike e bimëve më të mira të çajit organik me echinacea, bimë rooibos dhe kardamom. Çaji nuk përmban kafeinë dhe është i përshtatshëm për veganët. Ndihmon në përmirësimin e imunitetit dhe sistemit respiratorë.

Për përgatitjen më të mirë të çajit, hudhni një qese çaji në ujë të valë. Le të qëndrojë për rreth 4-6 minuta (ose më gjatë për një aromë më të fortë) dhe butësisht shtrydhni qesen për lirimin e përbërësve aktivë në ujë.