Baobab Vegetable Oil, 50ml

Baobab Vegetable Oil, 50ml

Physalis

Çmimi i zakonshëm €14,90 Zbritje

Adansonia digitata
  • Hidratues – qetësues
  • Lëkurë e thatë dhe e plakur
Përshkrimi
Vaj perimesh

Vaji Physalis bio Baobab është një vaj i verdhë i artë dhe shumë i qëndrueshëm që është i pasur me acide yndyrore të ngopura. Vaji shtrydhet nga farat e frutave baobab të mbledhura nga pema baobab, e cila gjendet në savanet afrikane dhe në Madagaskar. Ky vaj hidratues dhe qetësues është jashtëzakonisht i përshtatshëm për kujdesin e lëkurës së thatë dhe të plakur. Vaji përthithet lehtësisht dhe e bën lëkurën të ndihet e lëmuar dhe e butë.

Përbërësit: Vaji i farës Adansonia Digitata*, ekstrakt i gjetheve Rosmarinus Officinalis*. *kultura organike

PËRMBAJTJA
50 ml

PËRDORIMI
Përdorimi i jashtëm
Si vaj masazhi, vaj trupi apo vaj fytyre. Mund të përzihet me vajra esencialë Physalis.

Ruani në një vend të freskët.