Argan, 100ml

Argan, 100ml

Physalis

Çmimi i zakonshëm €17,50 Zbritje

Ky vaj i rrallë dhe i çmuar është i famshëm për të luftuar kundër plakjes së lëkurës, falë vetive të shkëlqyera hidratuese dhe zbutëse. Parandalon dhe zbut rrudhat, njollat e pigmentimit dhe strijat. Për më tepër, vaji i arganit mbron lëkurën nga ndikimet ekstreme të jashtme. Ai ndihmon në kujdesin e flokëve dhe thonjve, duke kthyer rezistencën dhe shkëlqimin e flokëve.

Mund të përdoret si vaj për masazh ose trajtimi për trupin dhe fytyrën.
Mund të përdoret i pastër ose me vajra të tjerë esencialë të Physalis.
Ky vaj mund të përdoret gjithashtu për qëllime ushqimore.