Aloe vera leng, 946ml

Aloe vera leng, 946ml

DYQANI BIO

Çmimi i zakonshëm €14,90 Zbritje


Lilly of the desert prodhon aloe vera më të famshme në botë, e cila vlerësohet në të gjithë botën për cilësinë e saj të jashtëzakonshme organike dhe metodën e sofistikuar të prodhimit që lejon ruajtjen e të gjithë përbërësve të dobishëm.

Lëngu i aloe vera përmban më shumë se 200 përbërës biologjikisht aktivë si vitamina, enzima, aminoacide dhe polisaharide që gjenden natyrshëm në aloe vera dhe sigurojnë substanca të vlefshme për trupin tonë.

Kjo barishte e gjithanshme është jashtëzakonisht e dobishme si nga brenda ashtu edhe nga jashtë. Është më i njohur dhe më i vlefshëm për aftësinë e tij për të mundësuar trupin të thithë lëndë ushqyese dhe suplemente ushqimore.

Përfitimet e ndryshme të aloe verës janë objekt i studimeve të shumta shkencore që shqyrtojnë ndikimin e saj në imunitet, rregullimin e sheqerit në gjak, problemet menstruale, reduktimin e simptomave të lodhjes, por edhe si mbështetje për sistemin tretës.

Rekomandohet të konsumoni deri në 2 dcl në ditë.

Është i njohur si një shtesë në pije të ndryshme ose spërkatje hidratuese për lëkurën