Acai pluhur Bio, 50g

Acai pluhur Bio, 50g

OLA BIO

Çmimi i zakonshëm €9,90 Zbritje

Acai Berry është një frut i vogël ngjyrë vjollce të errët që është rritur me shekuj në pyjet tropikale të Amazonës. Brazilianët e përdorin atë për forcë, energji dhe qëndrueshmëri. Ky frut i vogël është jashtëzakonisht i pasur me antioksidantë, aminoacide, omega 3 & 6, acide yndyrore, vitamina A, C, D, E, B1, B2, B3, B6 & B12, minerale, antociane, fibra dhe sterole. Ai gjithashtu përmban nivele të larta të hekurit, kalciumit dhe karbohidrateve, lëndë ushqyese që kontribuojnë në funksionimin më të mirë të trupit.

Acai Berry përmban 16 antioksidantë, shumë më tepër se rrushi. Mund të forcojë sistemin imunitar, të luftojë radikalet e lira dhe të kontribuojë pozitivisht në performancën seksuale. Ndihmon në humbjen e peshës, duke mbajtur një lëkurë rinore dhe me shkëlqim.

Rekomandohet veçanërisht për trupat e rraskapitur dhe të lodhur.