Pije nga orizi natural, 1L

Pije nga orizi natural, 1L

Rice & Rice

Çmimi i zakonshëm €3,80 Zbritje

Pija e re e orizit Rice & Rice është një produkt italian veçanërisht i pasur me përbërës dhe me një shije të mahnitshme. Ai nuk përmban gluten, laktozë dhe kolesterol dhe është i ulët në yndyrë, kështu që mund të konsumohet nga të gjithë. Pihet i nxehtë ose i ftohtë dhe mund të përdoret si zëvendësues i qumështit në ëmbëlsira, pije dhe milkshake.

Orizi përmban:

  • Karbohidratet komplekse, duke e bërë atë një burim të rëndësishëm energjie.
  • Proteinat, një komponent i domosdoshëm strukturor i trupit.
  • Vitaminat B dhe vitamina E.

Orizi ka një përmbajtje të ulët kalori, 100 g oriz jep rreth 130 Kcal, nuk përmban asnjë kolesterol dhe yndyrë.