Pasta pa gluten spageti nga hikrra, 250g

Pasta pa gluten spageti nga hikrra, 250g

Rapunzel

Çmimi i zakonshëm €4,10 Zbritje

Aroma e mrekullueshme e bën këtë pastë një delikatesë të veçantë. Pa gluten, ka shije të përsosur al dente dhe është një alternativë e shkëlqyer për llojet e zakonshme të pastave. Është bërë nga kokrra hikërror të përzgjedhur me kujdes dhe të plota, për këtë arsye vlerësohet si burim zinku dhe proteinash. Është i pasur me magnez dhe tiaminë. Ideale për njerëzit që kërkojnë më pak karbohidrate në dietën e tyre.

Vlerat mesatare ushqyese për 100 g/ml
Vlera e energjisë 1497 kJ / 354 kcal
Yndyrë 3.1 g
..prej të cilave acide yndyrore të ngopura 0,7 g
Karbohidratet 65.0 g
..nga të cilat sheqerna 1.4 g
Proteina 12.0 g
Kripë <0,01 g


Atribute të veçanta
Pa gluten
Organike
I përshtatshëm për veganët