Pasta lazanje, 250g

Pasta lazanje, 250g

La Bio Idea

Çmimi i zakonshëm €1,90 Zbritje

Lasanja është një klasik i preferuar i kuzhinës dhe kur përgatitni këtë pjatë të shijshme ju mund të tregoni të gjithë krijimtarinë tuaj. Këto lazanja nuk kanë nevojë të gatuhen paraprakisht prandaj thjesht shtoni salcën dhe perimet tuaja të preferuara për të bërë lazanja me lëng dhe të shijshme. Ju nuk do të gaboni me një salcë aromatike domate, salcë beshamel të bërë në shtëpi dhe nëse shtoni kunguj të njomë, patëllxhan, qepë pranverore dhe bimë aromatik mesdhetare si rigon, rozmarinë ose borzilok.

Përgatitja: Vendosni një shtresë lazanje dhe shtresën e parë të salcës beshamel ose salcë domate në tepsinë. Mbulo me lazanjë dhe rafte deri në shtresën e fundit. Lyejeni pasurisht shtresën e sipërme me salcë domate dhe djathë. E pjekim në furrë të parangrohur në 200 ° C për 35 minuta.