Miell nga qiqrra, 300g

Miell nga qiqrra, 300g

Ekozona

Çmimi i zakonshëm €2,50 Zbritje

Qiqrat janë bishtajore të shijshme me aromë të shijshme. Nga mielli i qiqrave mund të bëhen bukë, biskota dhe deserta të ndryshme.

Vlerat mesatare ushqyese për 100 g / ml
Vlera e energjisë 1421 kJ / 338 kcal
Yndyrë 5.9 g
..nga të cilat acide yndyrore të ngopura 1.1 g
Karbohidratet 44.0 g
.. prej të cilave sheqerna 2.4 g
Proteinë 19.0 g
Kripë 0.06 g


Atribute të veçanta
Organike
I përshtatshëm për veganët