Vaj esencial nga marigoldi, 100ml

Vaj esencial nga marigoldi, 100ml

Physalis

Çmimi i zakonshëm €15,50 Zbritje

  • Mbrojtës - kujdestar
  • Lëkurë e kuqe dhe e ndjeshme
Vaji Physalis bio Calendula është një macerat vaji shumë i butë i bërë nga kumak i artë portokalli.
Vaji i kalendulës mund të përdoret si nga të rinjtë ashtu edhe nga të moshuarit për të ndihmuar në kujdesin e lëkurës së ndjeshme dhe të thatë, falë përbërësve të tij qetësues. Ky macerat rekomandohet gjithashtu për të ndihmuar rikuperimin e lëkurës pas të gjitha llojeve të ndryshme të acarimeve të lëkurës.

PËRMBAJTJA
100 ml

PËRDORIMI
Si vaj masazhi, vaj trupi apo vaj fytyre. Mund të përzihet me vajra esencialë Physalis.