Argjilë e gjelbërt e ventiluar, 500g
Argjilë e gjelbërt e ventiluar, 500g

Argjilë e gjelbërt e ventiluar, 500g

La Finestra

Çmimi i zakonshëm €8,90 Zbritje

Vlera medicinale e argjilës është e njohur edhe në mjekësinë e qytetërimeve të lashta. Balta jeshile nxjerr substanca të dëmshme nga lëkura, kryesisht toksinat, por edhe yndyrën e vjetër. Në këtë mënyrë balta jeshile pastron poret, dhe në të njëjtën kohë i jep lëkurës minerale të vlefshme që e rinovojnë dhe e shtrëngojnë atë: hekur, kalcium, magnez dhe përbërës të tjerë natyralë. Balta jeshile heq butësisht shtresën e qelizave të vdekura dhe eksfolon butësisht dhe në përgjithësi ndihmon lëkurën të rigjenerohet. Ai gjithashtu rrit qarkullimin e gjakut dhe tonifikon lëkurën, duke rezultuar në një pamje të freskët dhe të çlodhur.

Përbërësit

Argjila e gjelbër (Solum follonum). Mund të përmbajë gjurmë gluteni, LUPINE dhe ARRA. 

Udhëzime për përdorim:

Maskë - përzieni 2 - 3 lugë argjilë jeshile me ujë, aplikoni një shtresë të trashë në një fytyrë të pastër, lëreni për 20 - 25 minuta, më pas hiqeni butësisht me një jastëk të ngrohtë të lagur.

Banjë – mbushni vaskën me ujë dhe shtoni 3-4 lugë argjilë jeshile. Qëndroni në një banjë të tillë për 15 minuta, më pas shpërlajeni trupin me ujë të vakët.

Kushtet e ruajtjes:

Ruani në një vend të thatë dhe të freskët. Përdoret më së miri nga: printuar në paketim.