Rosemary ct. camphor, 10 ml

Rosemary ct. camphor, 10 ml

Physalis

Çmimi i zakonshëm €13,00 Zbritje

Origjina: Spanja

Pjesa e bimës: pjesët ajrore

Ekstraktimi: distilimi

Kimiotipi: kamfor, α-pinen, 1,8-cineol

Përshkrimi
Vaj esencial

Rozmarina ct. Kamfori është një vaj stimulues dhe forcues që ndihmon në relaksimin e muskujve të lodhur dhe të ngurtësuar gjatë një masazhi. Gjithashtu mund të lehtësojë këmbët e lodhura dhe të rënda.

Vajrat esencialë janë përbërës aromatikë dhe të paqëndrueshëm të bimëve, luleve dhe frutave. Vajrat esenciale Physalis janë të përcaktuara nga ana botanik dhe biokimik. I pa përpunuar kimikisht, i pa modifikuar, i pa prerë, i pa korrigjuar, i pa rindërtuar.

Përbërësit: Rosmarinus officinalis ct. kamfor*. *kultura organike

PËRMBAJTJA
10 ml

PËRDORIMI
Oral: dy herë në ditë 1 deri në 2 pika. Të merret i holluar në një lugë gjelle mjaltë ose vaj vegjetal (p.sh. vaj ulliri).

Lëkura: masazh, banjë: 2 deri në 5 pika për 10 ml vaj vegjetal.

Përmban në mënyrë natyrale: d-limonen, linalool, citral, citronellol, eugenol, geraniol

Difuzion: 5 deri në 10 pika sipas preferencës tuaj personale dhe madhësisë së dhomës.

Përdorimi i sigurt: lexoni me kujdes fletëudhëzimin e paketimit!