Sheqer nga lulja e kokosit, 500g

Sheqer nga lulja e kokosit, 500g

Ekozona

Çmimi i zakonshëm €3,90 Zbritje

Sheqeri i lules së kokosit përftohet duke kristalizuar lëngun e sythave të kokosit. Ka një shije të butë, ideale për pije dhe ëmbëlsira. Karakterizohet nga ngjyra të errëta dhe për shkak të aromës së pasur që të kujton aromën e karamelit, do të përshtatet veçanërisht në ëmbëlsira me çokollatë dhe erëza.

Sheqeri organik & bio i lules së kokosit nga kultivimi organik është në paketim krejtësisht pa plastikë. Pasi të keni zbrazur paketimin, mund ta hidhni letrën së bashku me etiketën në mbetjet biologjike pasi të dyja janë të kompostueshme. Lexo më shumë.

Vlerat mesatare ushqyese për 100 g/ml
Vlera e energjisë 1620 kJ / 387 kcal
Yndyrë 0,3 g
..prej të cilave acide yndyrore të ngopura 0.1 g
Karbohidratet 94,7 g
..nga të cilat sheqerna 86.4 g
Proteina 1.4 g
Kripë 0,29 g
Atribute të veçanta
Organike
I përshtatshëm për veganët
Paketim kompostues