Çaj Xhenxhefil Limon
Çaj Xhenxhefil Limon

Çaj Xhenxhefil Limon

Yogi Tea

Çmimi i zakonshëm €0,00 €4,50 Zbritje

Kushdo që e provon këtë çaj do ta dijë pse e duam kaq shumë. Në kombinim me mente dhe piper të zi, ai lejon që frymëzimi i plotë i xhenxhefilit dhe limonit të zhvillohet për të krijuar një përvojë shije intensive, të freskët por pak pikante. Ajo që mbetet është një ndjenjë lehtësie.

Çaji për të gjithë ata që kërkojnë stimulim.

Për përgatitjen më të mirë të çajit, hudhni një qese çaji në ujë të valë. Le të qëndrojë për rreth 4-6 minuta (ose më gjatë për një aromë më të fortë) dhe butësisht shtrydhni qesen për lirimin e përbërësve aktivë në ujë.