Çaj i gjelbërt
Çaj i gjelbërt

Çaj i gjelbërt

Yogi Tea

Çmimi i zakonshëm €4,50 Zbritje

Kur pije të tilla të njohura si çaji jeshil dhe çaji bashkohen në një YOGI TEA®, rezultati është një trinitet vërtet i veçantë: çaji jeshil gjallëron trupin, erëzat e çajit qetësojnë shpirtin dhe një përvojë e re plotëson mendjen. Do ta ndjeni kur merrni kohën tuaj për të shijuar këtë përbërje unike, të ëmbëlsuar dhe me pak qumësht ose një alternativë vegane.

Çaji për të gjithë ata që duan të përjetojnë çajin jeshil në një mënyrë krejtësisht të re.

Shijoni përzierjen aromatike të çajit jeshil me xhenxhefil, guarana, borzilok dhe bimë të tjera aromatike. Përmirëson shëndetin e zemrës, e ulë nivelin e sheqerit në gjak, zvogëlon mundimin dhe përmirëson metabolizmin dhe ndihmon në humbje peshe.

Për përgatitjen më të mirë të çajit, vlojeni ujin dhe pastaj ftoheni në 80°C (rreth 10 min) dhe çajin. Le të qëndrojë për 2-3 minuta, butësisht shtrydhni qesen për lirimin e përbërësve aktivë në ujë.