Yerba Mate, 90g

Yerba Mate, 90g

Biotona

Çmimi i zakonshëm €15,80 Zbritje

Energji mendore dhe fizike
Yerba maté – Pije 100% – Mbeturina 0%

Biotona Bio Yerba maté është bërë nga gjethet e reja të Ilex paraguariensis, një pemë me gjelbërim të përhershëm që rritet në pyjet e shiut subtropikale të Amerikës së Jugut. Për shumë shekuj, mate është pirë nga popullsia vendase si një infuzion bimor gjallërues dhe për këtë arsye njihet edhe si "ari i gjelbër i indianëve". Gjethet e thara bluhen në një pluhur të imët. Ky përpunim minimal dhe kultivim biologjik prodhojnë një pluhur të shkëlqyeshëm me një aromë të hidhur dhe të ëmbël.

Shtoni 1/2 lugë çaji (ose 2 lugë bambuje) Biotona Bio Yerba mate në një tas me 70-100 ml ujë të ngrohtë (pak para se të vlojë; 80 °C) dhe rrihni (me një rrahëse bambuje) derisa të përftohet. lëngu është i këndshëm dhe i shkumëzuar. Mund të përdoret gjithashtu në smoothie dhe shake.

Mbajeni në vend të freskët, të thatë dhe të errët.

Përmban kafeinë; nuk rekomandohet për fëmijët, gratë shtatzëna dhe gratë që ushqehen me gji.