Vitamina D3 forte, 100 softcaps

Vitamina D3 forte, 100 softcaps

Physalis

Çmimi i zakonshëm €13,30 Zbritje

Përshkrimi
Shtesë ushqimore me lëndë ushqyese

Vitamina D3 ndihmon në ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të fortë dhe ndihmon funksionimin normal të sistemit imunitar. Prodhimi i trupit tonë të vitaminës D3 nëpërmjet ekspozimit ndaj rrezatimit UV mund të ulet ndjeshëm në kushte të caktuara ose gjatë muajve të errët të dimrit. Kjo është arsyeja pse një suplement i vitaminës D3 rekomandohet në shumicën e rasteve, si për të rinjtë (fëmijë nga 3 vjeç) dhe për të moshuarit, si dhe për gratë shtatzëna dhe në menopauzë.

Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Një shtesë ushqimore nuk është zëvendësim për një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Përbërësit: vaj ulliri (Olea europaea), xhelatinë peshku, agjent xhel: glicerinë, vitaminë D3.

PËRMBAJTJA
100 kapsula

PËRDORIMI
Përmban në mënyrë natyrale:

Të rriturit dhe fëmijët mbi 3 vjeç: 1 kapsulë në ditë. Të merret gjatë vaktit me pak ujë.