Veggie protein, 300g

Veggie protein, 300g

Biotona

Çmimi i zakonshëm €20,90 Zbritje

bizele • oriz i kaft • kërp

Biotona bio Veggie protein është një kompleks optimal i proteinave bimore me cilësi të lartë. Ai siguron një spektër të plotë të aminoacideve me kombinimin e tij të fraksionit të përqendruar të proteinave të nxjerrë nga orizi kafe (i cili ka një profil aminoacidesh shumë të ngjashëm me qumështin e nënës) dhe pluhur proteinash të bërë nga bizelet dhe farat e kërpit.

Proteina Biotona Veggie është zhvilluar për të përmbushur kërkesat ditore të proteinave të vegjetarianëve, veganëve dhe sportdashësve, si dhe kujtdo tjetër që dëshiron të përdorë një burim alternativ, vegjetal dhe me cilësi të lartë të proteinave për të plotësuar marrjen e tyre ditore të proteinave. Çdo pjesë 15 g e proteinës Biotona Veggie përmban afërsisht 2,5 - 3 g BCAA. BCAA-të përbëjnë afërsisht 40% të proteinave tona trupore. Ato absorbohen drejtpërdrejt në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe mund të integrohen lehtësisht në indet e muskujve.

PËRDORIMI:

Shtoni proteinën Biotona bio Veggie (1 deri në 2 lugë gjelle) në smoothie ose shake në kombinim me fruta (lëngje) ose superushqime të tjera, qumësht (perime) ose kos. Në këtë mënyrë ju mund të shtoni një përbërës të shëndetshëm në të gjitha pjatat tuaja - shpejt dhe lehtë. Krijoni vaktin tuaj të shëndetshëm dhe të pasur me proteina, i mbushur me fitonutrientë. 15 deri në 30 g (1 deri në 2 lugë supe) në ditë. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë, të mbrojtur nga drita.