Vaj nga farrat e rrushit, 500ml

Vaj nga farrat e rrushit, 500ml

Velvare

Çmimi i zakonshëm €9,00 Zbritje

Vaj i pastër i farave të rrushit. Ky vaj është i pasur me omega 3 dhe vitaminë E. Një vaj me ngjyrë të verdhë të çelët, i balancuar dhe me shije frutash me shije të sofistikuara, një shije të fuqishme dhe të freskët të arrave të freskëta. Përdoret kryesisht në të ftohtë për erëza.

Farat e rrushit përmbajnë antioksidantë, si resveratrol, i cili ka shumë efekte të dobishme në trupin e njeriut. 

Përdorimi: 1-2 lugë gjelle në ditë të thjeshta ose në sallatën tuaj.

Ruani në një enë të mbyllur, të mbrojtur nga drita, në një vend të freskët dhe të thatë.
Pas hapjes, ruajeni në frigorifer.

Informacioni i të ushqyerit për 100 ml
Energjia: 828
Yndyrë: 92 g
Yndyrë të ngopura: 9 g
Karbohidratet: 0 g
Sheqeri: 0 g
Fibra: 0 g
Proteina: 0 g
Natriumi: 0 mg