Vaj esencial nga bari i limonit, 10ml

Vaj esencial nga bari i limonit, 10ml

Physalis

Çmimi i zakonshëm €7,50 Zbritje

Vaji i limonit pastron lëkurën dhe ka një aromë të këndshme. Shpesh përdoret në produktet për kujdesin e këmbëve. Ashtu si citronella, ajo mban në distancë mushkonjat dhe insektet.

PËRDORIMI
Oral: dy herë në ditë 1 deri në 2 pika. Duhet të merret i holluar në një lugë gjelle mjaltë ose në një infuzion bimor.

Lëkur: masazh, banjë: 2 deri në 5 pika për 10 ml vaj vegjetal.

Përmban në mënyrë natyrale: citral, geraniol, d-limonene, linalool, citronellol

Difuzion: 5 deri në 10 pika sipas preferencës tuaj personale dhe madhësisë së dhomës.