Vaj esencial nga bajamet, 100ml

Vaj esencial nga bajamet, 100ml

Physalis

Çmimi i zakonshëm €13,90 Zbritje

  • Hidratues – ushqyes
  • Lëkurë e thatë dhe e ndjeshme
Physalis bio Vaji i bajames së ëmbël, ndoshta më i famshmi nga vajrat e lëkurës, është një vaj i hollë, i verdhë i lehtë që nxirret nga arrat e pemës së bajames. Vaji i bajames së ëmbël e bën lëkurën të butë dhe elastike dhe është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Përdoret gjerësisht si vaj për fëmijë dhe si vaj masazhi. Vaji rregullon nivelin e lagështisë, zvogëlon irritimet e lëkurës dhe e bën lëkurën të lëmuar dhe të butë.

PËRMBAJTJA
100 ml

PËRDORIMI
Si vaj masazhi, vaj trupi apo vaj fytyre. Mund të përzihet me vajra esencialë Physalis.

Ruani në një vend të freskët.