Superfibra, 300g

Superfibra, 300g

Biotona

Çmimi i zakonshëm €20,50 Zbritje

Biotona bio Superfibres është një kompleks sublim i bërë nga 100% burime fibrash natyrale, organike dhe bimore. Fibrat e tretshme kontribuojnë në funksionimin e zorrëve, ndërsa fibrat e patretshme rregullojnë kalimin e zorrëve. Fibrat ushqyese të tretshme që rrjedhin nga çamçakëzi i pastër i pemës së akacies tolerohen mirë nga stomaku dhe zorrët. Pulpa e frutave të thata nga baobab afrikan përbëhet nga fibra ushqimore të tretshme dhe të patretshme, si dhe përmban (fito) lëndë ushqyese. Superfibrat Biotona pasurohen më tej me fibra të patretshme nga mielli i kokosit, tuli i ullirit dhe farat e kërpit. Pluhuri i pulpës së frutave të ullirit (PreBIOfenol™) përftohet nga ullinj spanjollë të dehidratuar dhe të pa yndyrë. Ky pluhur nuk është vetëm i pasur me fibra, por gjithashtu ka përqendrime shumë të larta të polifenoleve. Pluhuri i përftuar nga psyllium ose fleawort (me më shumë se 80% përmbajtje fibrash) është i aftë të thithë më shumë se 50 herë peshën e tij.

70% fibra
Akacie • kokos • baobab • kërp • lëvozhgë psyllium • tul ulliri

PËRDORIMI
Shtoni Biotona bio Superfibres (1 deri në 2 lugë gjelle) në smoothie ose shake në kombinim me fruta (lëngje) ose superushqime të tjera, qumësht (perime) ose kos. Në këtë mënyrë ju mund të shtoni një përbërës të shëndetshëm në të gjitha pjatat tuaja - shpejt dhe lehtë. Sigurohuni që të pini ujë të mjaftueshëm gjatë gjithë ditës. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë, të mbrojtur nga drita.