Sheqer Xylitol, 200g
Sheqer Xylitol, 200g

Sheqer Xylitol, 200g

Ekozona

Çmimi i zakonshëm €5,20 Zbritje

Xylitol është një zëvendësues i sheqerit që mund të përdoret si sheqer i rregullt kristal në një raport 1: 1. Ai rrjedh nga misri, përmban 40% më pak kalori sesa sheqeri i zakonshëm dhe është ideal për diabetikët. Përdoret për pije ëmbëlsuese, për pjekje ëmbëlsirash (me përjashtim të përgatitjes së brumit të majave) dhe për gatim.

Vlerat mesatare ushqyese për 100 g / ml
Vlera e energjisë 998 kJ / 239 kcal
Yndyrë 0.0 g
..të cilat acide yndyrore të ngopura 0.0 g
Karbohidratet 99.4 g
.. nga të cilat sheqerna 0.0 g
Proteinë 0.0 g
Kripë 0.0 g


Atribute të veçanta
Organike
I përshtatshëm për veganët
Paketim i kompostueshëm